Parafia pw. św. Wincentego Ferreriusza
w Borzęcinie Dużym
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2023 r.
17 września, 2023
 1. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy Św. o g.16.00 do organistówki.
 2. W niedzielę 24 września na sumie będziemy obchodzić odpust parafialny Św. Tekli.
 3. Również w niedzielę 24 września odbędzie się po każdej Mszy Św. zbiórka ofiar dla parafii katolickiej w Ułan Ude, gdzie posługuje jako proboszcz ks. Adam Romaniuk, może w przyszłym roku do nas przyjedzie, w tym roku nie pozwoliło zdrowie. Parafia znajduje się na Syberii, należy do niej zaledwie 200 osób, więc ma trudności z utrzymaniem duszpasterstwa i kościoła. Bóg zapłać za wsparcie parafii ks. Adama.
 4. W tym tygodniu:
  * w poniedziałek Święto Św. Stanisława Kostki,
  * w środę Św. Męczenników Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
  * w czwartek święto Św. Mateusza Apostoła,
  * w sobotę św. Pio z Pietrelciny.
 5. Dzieci Komunijne z klas III Sz.P. i ich Rodziców zapraszamy 24 września na Mszę Św. o g.16.00 i spotkanie po Mszy Św.
 6. Dzieci klas IV Sz.P. przez praktykowanie pierwszych piątków miesiąca przygotowują się do rocznicy Pierwszej Komunii Św. Dzieci te oraz chętne ze starszych klas otrzymują książeczki do praktyki pierwszych piątków miesiąca.
 7. Narzeczonych, którzy planują ślub w naszym kościele w przyszłym roku zapraszamy do kancelarii lub zakrystii do rezerwacji terminu ślubu; w październiku udostępnimy nową księgę intencji mszalnych na 2024 rok, pierwszeństwo mają Msze ślubne, następnie jubileuszowe rocznice ślubów i w trzecim etapie każdy będzie mógł zamówić intencje.
 8. W sobotę o g.16.30 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz naszej Gazetki Parafialnej i periodyków dla dzieci.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej. Pozdrawiamy zwłaszcza Tych, którzy z powodu choroby czy sędziwego wieku nie mogą być z nami w kościele.

  ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
  Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  Zapowiedzi pierwsze:

  * Marcin Jarosław Stępiński, kawaler z par. Św. Wojciecha BM w Płochocinie i Klaudia Ewa Maternik, panna z par. tutejszej

  Polecajmy tych Narzeczonych w modlitwie Panu Bogu, by uprosić potrzebne łaski do
  świętego życia; kto znałby przeszkody wzbraniające małżeństwa między wymienionymi
  Osobami, w sumieniu zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.