Parafia pw. św. Wincentego Ferreriusza
w Borzęcinie Dużym
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023 r.
12 września, 2023
 1. Dzisiejsza taca na seminarium duchowne.
 2. Dzisiaj w Umiastowie o g.13.30 Msza Św. polowa za pomordowanych w Umiastowie i Topolinie 13.09.1939r.
 3. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za dożynki zorganizowane przez Umiastów i Topolin, asyście kościelnej, bielankom, ministrantom, Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu:
  *w środę św. Jana Chryzostoma,
  *w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Św.,
  *w piątek NMP Bolesnej,
  *w sobotę św. Męczenników Korneliusza i Cypriana.
 5. Schola „Arka Wincentego” wraca po wakacjach i zaprasza wszystkie chętne osoby, które chciałyby dołączyć. Próby scholi zaczynamy już 6 września i będą odbywać się w każdą środę o godzinie 18.30 w salce w organistówce. W razie pytań prosimy o kontakt z p. Elizą.
 6. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę 16 września o godz.10.00 do salki w organistówce.
 7. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w niedzielę 17 września po Mszy Św. o g.16.00 do organistówki.
 8. Zapraszamy rodziny do róży różańca rodzin, jeszcze potrzeba kilka rodzin do pełnej róży-20 rodzin. W październiku odbędzie się pierwsze spotkanie formacyjne dla róży rodzin, szczegóły podamy później.
 9. Narzeczonych, którzy planują ślub w naszym kościele w przyszłym roku zapraszamy do kancelarii lub zakrystii do rezerwacji terminu ślubu; w październiku udostępnimy nową księgę intencji mszalnych na 2024 rok, pierwszeństwo mają Msze ślubne, następnie jubileuszowe rocznice ślubów i w trzecim etapie każdy będzie mógł zamówić intencje.
 10. W sobotę o g.16.30 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu.
 11. W październiku nastąpi wznowienie spotkań formacyjnych dla kandydatów do bierzmowania.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz naszej Gazetki Parafialnej i periodyków dla dzieci.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej. Pozdrawiamy zwłaszcza Tych, którzy z powodu choroby czy sędziwego wieku nie mogą być z nami w kościele.