Parafia pw. św. Wincentego Ferreriusza
w Borzęcinie Dużym
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023r.
3 września, 2023
  1. Od dzisiejszej niedzieli wracamy do zwykłego porządku nabożeństw: w niedziele i święta wraca Msza Św. dla dzieci o g.10.00, w dni powszednie wraca poranna Msza Św. o g.7.00.
  2. W przyszłą niedzielę taca na seminarium duchowne.
  3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, taca na inwestycje w parafii. Dzisiaj na sumie obchodzimy dożynki – dziękujemy Panu Bogu za urodzaje. Dożynkom przewodzą wioski Umiastów i Topolin. Dziękuję obydwu wioskom za przygotowanie dożynek, udekorowanie kościoła, posprzątanie terenu przykościelnego, przygotowanie wieńca, Panu Krzysztofowi Grzelakowi dziękuję za chlebki do pobłogosławienia dla chorych i sędziwych. Po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja Eucharystyczna, w której niesiemy wieniec dożynkowy. Po procesji pobłogosławienie chlebów i dzielenie się chlebem oraz dalsze świętowanie.
  4. Msza Św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego będzie odprawiona w poniedziałek 4 września o g.8.00, zapraszam Dyrekcję, Radę Pedagogiczną, Pracowników Szkoły, Rodziców, Dzieci i Młodzież.
  5. W tym tygodniu w piątek Święto Narodzenia Matki Bożej, zapraszamy na Msze Św. o g.7.00 i 17.30, na obu Mszach Św. błogosławienie ziarna siewnego.
  6. Schola „Arka Wincentego” wraca po wakacjach i zaprasza wszystkie chętne osoby, które chciałyby dołączyć. Próby scholi zaczynamy już 6 września i będą odbywać się w każdą środę o godzinie 18.30 w salce w organistówce.  W razie pytań prosimy o kontakt z p. Elizą.
  7. Ministrantów zapraszamy na pierwszą zbiórkę po wakacjach w sobotę 9 września o godz.10.00 do salki w organistówce.
  8. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w niedzielę 17 września po Mszy Św. o g.16.00 do organistówki.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz naszej Gazetki Parafialnej i periodyków dla dzieci.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej. Pozdrawiamy zwłaszcza Tych, którzy z powodu choroby czy sędziwego wieku nie mogą być z nami w kościele.